Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger, yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

Akustik Yumurta Sünger

Poliüretan maddesinden üretimi yapılan akustik yumurta sünger, ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olan sünger çeşitlerinden biridir. Yumurta süngerlerin çeşitleri arasında bariyerli modeller de yer almaktadır. Böylece güçlü sesin mevcut olduğu yerlerde yüksek performans sağlayabilmektedir.Yumurta sünger yanmazlık özelliğine sahip olması sayesinde olası bir yangında alevin kendisine değmesi durumunda yangının büyük ölçüde engellemekte ve yangının büyümemesini sağlamaktadır.

Yanmaz Yumurta Sünger

Akustik sünger modelleri arasında yer alan yumurta sünger, sprey boya ile istenilen renge göre boyana bilmekte ve odanın dekorasyonuna ayak uydurabilmektedir.Akustik yumurta süngerin kendiliğinden yapışkanlı türleri de mevcuttur. Kullanım alanları arasında ise akustik bir ortam olması gereken sinema salonları, prova odası, enstrüman ve çalgı odaları, ses kayıt odası, stüdyo gibi mekanlar yer almaktadır.

Yumurta Sünger

Genel Özellikler:
· Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz
· Nemden etkilenmez ve küf tutmaz
· Esnektir ve kolay şekillendirilir
* 70 kg/m3 yoğunluk
· Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir

Benzer Gönderiler