Barbaros Bulvarı No: 70 D: 2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE

Bariyerli Sünger

Bariyerli Sünger

Yüksek ses temposunun olduğu alanlarda ses geçişini engelleyen akustik malzemelerdir. Epdm Ağır bariyer ile akustik süngerlerin lamine edilmesiyle oluşturulan malzeme ses izolasyon uygulamalarında etkili performans sağlamaktadır. Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilen akustik süngerlerin değişik desenleri vardır. Yumurta, Piramit, Spesiyal ve Labirent desenli formlarda üretilen akustik süngerlerin düz modelleri de mevcuttur. Düz akustik sünger arasına Epdm Ağır Bariyer ve onun üzerine istenilen desendeki akustik sünger lamine edilmektedir.

Sesin çok yüksek olduğu alanlarda motor ve jeneratör daireleri, trenler, traktörler, gemiler, tırlar, otobüsler, kompresörler  ve makine daireleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Poliüretan sünger altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emişini mükemmel performansta sağlamaktadır. Ses izolasyonu akustik süngerlerin bariyerli olan modelleriyle de sağlanılabilmektedir. En yoğun sünger olan bondex sünger ile daha etkili bir performans elde edilebilmektedir.

bariyerli-akustik-ses-yalitim-sungerleri

Yapılan keşif doğrultusunda doğru malzeme kullanımı çok önemlidir. Ağır bariyer ürünü, vibrasyon, titreşim kaynağından yayılan darbe kaynaklı ses problemlerine karşı etkili performans sunar. Farklı modellere sahip akustik sünger ile lamine edilen epdm kauçuk ses iletim kaybı için isteğe göre EPDM; kurşun, PVC, bitüm kullanılmaktadır.

bariyerli-ses-yalitim-sungerleri

Bariyerli akustik süngerlerin alt yüzeyinde düz yanmaz akustik sünger veya robended bondex süngerpan, üst yüzeyinde akustik yumurta, piramit, spesiyal, labirent formlarında üretilen akustik sünger olan ve bu iki sünger arasına epdm ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri uygulanmış ses yalıtım süngeri çeşitidir. Akustik süngerler ses emici ürünlerdir.

bariyerli-yanmazbariyerli-sunger-1