Barbaros Bulvarı No: 70 D: 2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE

Bondex Sünger

Bondex Sünger

Rebonded Bondex Süngerpan atık sünger ve kumaş parçacıklarının geri dönüşümünden üretilmektedir. Sünger malzemelerinin küçük parçacıklar haline çevirildikten sonra sıkıştırılmasıyla tekrar sünger haline getirilmektedir.  Bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadır.

Bondex Süngerpanlar 120 ve 150 yoğunluklarında üretilmektedir. Malzemenin kullanılacağı alana göre kalınlık ve yoğunluğu değişkenlik gösterebilmektedir. Yoğun ses temposu olan alanlarda kalınlık ve yoğunluk yüksek olan malzeme seçilmesi gerekmektedir. Ses İzolasyonunun yapılacağı alanda öncelikle keşif yapılarak uygun malzeme seçilir ve uygulanır. Doğru malzeme ve uygulama ile etkili bir ses izolasyonu uygulaması tamamlanmış olur.

rebonded-bondex-sungerpan-ses-izolasyon-malzemeleri

Bu rebonded bondex süngerpan ile epdm kauçuk ağır bariyer lamine edildiğinde sağlam bir izolasyon malzemesi elde edilmiş olur. Ne kadar kalın ve ne kadar yoğun bir malzeme seçilirse o kadar yüksek performans sağlanır. Bunun için malzeme seçimi de oldukça etkilidir.

BARİYERLİ REBONDED BONDEX SÜNGERPAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Epdm ağır bariyer tek başına duvara uygulanabilen üründür.Yüksek frekanstaki seslerin yalıtılması istenen mekanlarda kullanılır.Kullanılacak en kalın ve yoğun malzeme en iyi ses yalıtım performansını sağlar.Kapalı gözenekleri sayesinde ısı ve ses iletim katsayıları oldukça düşüktürler.Değişik kalınlık ve ebatlarda üretilebilir.Üst kısımda kalan sünger akustik sünger ise akustik düzenlemeyle birlikte güçlü bir ses izolasyonu sağlar.