Ses İzolasyon Malzemeleri

BONDEX SÜNGERPAN

Bondex süngerpan yoğunluğu yüksek olan ve ses izolasyonunda çok etkili bir malzemedir. Bondex süngerpan, rebonded olarakta bilinen bir üründür. Çok daha güçlü bir ses izolasyonu için epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir. Tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. Ses izolasyonunda üstün bir performans sağlayarak ses geçişlerini engellemektedir. Bir çok mekanda kullanılabilmektedir.
Detaylı Bilgi

Bondex Süngerpan Akustik Yalıtım Malzemesi

BARİYERLİ BONDEX SÜNGERPAN

Epdm ses bariyeri ile birlikte süngerpan adlı ses yalıtım malzemelerinin birlikte kullanımı ile oluşturulmuş üründür. Bariyerli bondex süngerpanlar ses yalıtımında en etkili gösterilen süngerlerdendir. Nedeni ise içerisinde bulundurduğu parça süngerlerin sıkıştırılıp yüksek yoğunluk elde edilmesidir. Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletkin katsayıları oldukça düşüktürler. İki süngerpan arasına bariyer uygulanarak elde edilir. Süngerpan tek başına %70’e varan oranla ses kesme özelliğine sahip ses yalıtım malzemesidir.
Detaylı Bilgi

Bariyerli Bondex Sungerpan

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER

Bariyerli Akustik Sünger arasına EPDM ses bariyeri yerleştirilen laminasyonlu akustik süngerler, bariyerli ürünlerden olup son derece etkili ses yalıtımı süngerleridir. Tabi ki önce keşif yapılmalı yapılan keşiften alınan sonuçlara göre doğru malzeme kullanımı çok önemlidir. Lütfen keşif ve ses izolasyon çözümleri için firmamızla irtibata geçiniz. Bariyerli süngerler örneğin bondex sünger veya akustik süngerler ile uygulandığında kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre %70 %80 %90 ses yalıtımı sağlamaktadır.
Detaylı Bilgi

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

EPDM AĞIR SES BARİYERİ

Epdm ses bariyeri akustik süngerler ve rebonded bondex süngerpan ile birlikte kullanılarak ses geçişlerinin engellenmesinde önemli bir rol oynayan ses kesici bir malzemedir. Farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilmektedir. İzole edilecek seslerin şiddetine göre kullanılacak malzemenin de kalınlığı ve yoğunluğu doğru olarak seçilmelidir. Tavan ses izolasyon uygulamalarında da kullanılabilen ses kesici bir malzemedir.
Detaylı Bilgi

Epdm Ağır Ses Bariyer Uygulamaları

KAUÇUK TABANLI HALI

Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller. Darbeli çalışan makinelerin altına bu halılar konulabilir. İş yerleri, ofis, okul, ev ve hastaneler gibi bir çok alanda kullanılır. Üst katınızda iş yeri vb. gibi yerler varsa ayak darbelerinden rahatsız olabilirsiniz. Otellerde seslerden dolayı rahatsızlık yaşanmaması için akustik halı kullanılır. Kısaca kullanım alanı geniştir.
Detaylı Bilgi

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı Uygulaması

Mantarlı Kauçuk Levha

Ham maddesi Mantar Meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen blok ve silindirlerden dilimlemek ve soyulmak suretiyle elde edilir. Mantar şilteler ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar. Makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır. Koku yapmaz,alev damlacıkları oluşturmaz ve kolay yıpranmaz.
Detaylı Bilgi

Mantarlı Kauçuk Levha Uygulaması

Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan, vibrasyon ve darbe kaynaklı zeminde oluşan gürültülerin engellenmesini sağlayan ses kesici bir malzemedir. İnşaat, tekstil, plastik, makine sanayi gibi ve benzeri sektörlerde kullanılabilmektedir. Ayrıca alt katınıza giden ayak seslerini de engellemektedir.
Detaylı Bilgi

Zemin Kauçuk Levha Uygulaması

Zemin Mantar Şilte

Parke altı zemin yalıtımı ve vibrasyonda kullanılan akustik şilte formunda yalıtım levhalarıdır. Bu malzeme doğal ahşap (ağaç) kabuğundan üretilmektedir. Darbe emicilik özelliği sayesinde yüksek performans sağlarlar. Zeminlerde meydana gelen topuk sesi gibi titreşim problemlerine çözüm sunabilmek için etkili bir izolasyon uygulamaktadırlar. Mantar meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen mantar şiltesi istenilen ölçülerde elde edilebilmektedirler.
Detaylı Bilgi

Zemin Mantar Şilte Uygulaması

Benzer Gönderiler