Barbaros Bulvarı No: 70 D: 2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE

Ses İzolasyonu

Ses İzolasyonu

Ses seviyesinin fazla olduğu ve fazlasıyla gürültü probleminin yaşandığı bölgelerde ses zolasyon uygulamaları yapılmaktadır. Hem çevresel hem de sağlık nedenleriyle bir çok alanda ses izolasyonu yapılmaktadır. Gürültü problemlerine karşı yapılan bu çalışmalar genellikle mekanda kullanılan malzemede değişkenlik göstermetedir. Bir çok alanda meydana gelen sesin olumsuz etkileri ses izolasyon malzemeleri ile engellenebilmektedir. Bu malzemelerin amacı var olan tüm sesleri en aza indirgemek ve ya tamamen yok etmektir.

ses-izolasyon-uygulamalari-ve-malzemeleri

Yaşam alanlarındaki makineler ya da diğer faktörler sesin giderek rahatsız edici bir hal almasına sebep olmaktadır. Bu gibi etkenlere karşı yapılan izolasyon çalışmaları ie ortam akustiğini düzenleyebilirsiniz.

Akustik izolasyon uygulamaları bir çok alanda mecburi olarak yapılması gereken eko, yankı gibi ses, gürültü problemlerine engel olmaktadır. Ses bir ortamda dağılırken önüne bir engel çıktığı zaman, diğer fiziksel olaylar gibi davranmaktadır. Sesin bir bölümü çarparak geri yansır, diğer bir bölümü ise önünde bulunan engel tarafından yutulur. Bu sebeple her malzemenin bir ses yutma potansiyeli vardır. Ses yalıtım yapılırken ses yutum potansiyeli en yüksek olan malzeme kullanılmalıdır. Kullanılan malzeme isteğe göre %80 %90 ses izolasyonuna çözüm sunmaktadır.

Temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirgemek amacıyla alınacak önlemleri kapsamaktadır. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekanslarda meydana gelen istenmeyen ses topluluğudur.

ses izolasyon

Akustik sünger ve ses yalıtım malzemeleri konutlarda, ofis, hastane, okul, müzik odaları, stüdyo gibi iş alanlarında kısacası tüm yaşam alanlarında gerekli ses yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Bu gibi alanlarda kullanılacak malzemenin doğru seçilmesi ve doğru uygulanması gerekmektedir. Ses yalıtım uygulamaları genel olarak duvar, zemin ve tavanlarda uygulanabilmektedir.

Ses İzolasyon Uygulaması oldukça kolay olup müşteri talebi doğrultusunda gerekli çalışmanın uygulama ekibimiz tarafından yapılmasını sağlamaktayız. Özel solid yapışıtırıcısı ile yapıştırılabilen ses yalıtım malzemeleri rulo yardımıyla duvara uygulanır. Ayrıca kendinden yapışkanlı malzemeler ile ayrıca kullanım kolaylığı sunmaktadır.

 

Benzer Gönderiler