Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odaların ses yalıtımı yapılması gereken akustik ortamlardan biridir bunun nedeni ise yüksek sesli bir ortam olduğundan dolayı dışardan içeriye veya içeriden dışarıya herhangi bir ses giriş çıkışı sıkıntı doğuracağı için müzik odalarında ses yalıtımı uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca ses yalıtımı yapılan müzik odalarında daha kaliteli bir müzik üretmek mümkündür çünkü ortamdaki eko, yankı gibi ses karmaşaları ses yalıtımı ile kaybolacağından daha iyi bir çalışma ortamı sağlanmaktadır.
Müzik Odası Ses İzolasyonuMüzik Odası Akustik Panel Uygulaması

Müzik odalarında dışarı rahatsızlık vermemek amacıyla da ses izolasyonu yapılmalıdır bunun için kullanılacak malzemelerden bazıları bondex süngerpan, epdm ses bariyerli yada bariyerli bondex süngerpandır. Akustik düzenleme için kullanılacak malzemeler ise akustik süngerler, kumaş kaplı paneller, baffle, teknotouch sünger, basotect melamin sünger, yanmaz sünger gibi ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Müzik Odası Akustik DüzenlemeMüzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odalarında kullanılan malzemeler ortamın dekoratifi bozmayacak şekilde seçilmeli ayrıca uygulanacak malzemenin seçimi de önemlidir. Bu yüzden müzik odalarında ses yalıtımı ve ses izolasyonu yapılmadan önce keşif yapılması gerekir bunun sebebi doğru malzemenin seçilmesi içindir.

Müzik Odası Kumaş Panel UygulamasıMüzik Odası Akustik Sünger Uygulaması

Müzik odalarında akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılması gereken yerlerdendir. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılan müzik odalarında daha sağlıklı, kaliteli ve komşuları rahatsız etmeden istediğiniz gibi eğlenebilme fırsatı sağlamaktadır.

Müzik Odası Ses İzolasyonu UygulamasıMüzik Odası Ses Yalıtımı Uygulaması

Benzer Gönderiler